Грузинський легіон. Легко бути патріотом визираючи з-за рога.

Грузія як може воює з російською окупацією. Тижнями люди стояли на Майдані у Тбілісі через недолугого московського депутата, який всівся у крісло спікера грузинського парламента. Небайдужі відстоювали свої позиції ціною власного здоров’я. Їх не лякали ані кийки поліцейських, ані ув’язнення, ані сльозогінний газ разом з водометами. Ведучий грузинського телебачення, хай і у нецензурній формі, втім висловив думку багатьох грузинів, щодо російського президента і московської влади взагалі. Розуміючи, що танками Росію нині здолати не вийде – грузини борються, як можуть. Втім і грузини бувають різні. Навіть серед тих, хто називає себе патріотами. Одні з таких представники так званого «Грузинського легіону». Це озброєна група людей з грузинськими паспортами, яка вже роками мешкає у Києві.

Довідка:

Грузинський національний легіон — військовий підрозділ, що був заснований 2014 року добровольцями-грузинами, і брав участь в українсько-російській війні на боці України. Крім громадян Грузії туди входили й інші іноземні військові з Франції, Італії та Швейцарії.

Командиром, ініціатором та засновником даного підрозділу є Мамулашвілі Ушангі (Мамука) 22.04.1978 р.н. м. Тбілісі, Грузія.  Був учасником воєнних дій в Абхазії. Навчався у Франції. Після навчання й отримання ступеню магістра дипломатії, протягом 2009-2012 рр. займав посаду радника Міністра оборони Грузії.

Близько двох років "Грузинський легіон" перебував в АТО, не маючи ніякого відношення до українських силових відомств.

24 лютого 2016  — у складі Збройних Сил України, легіон інтегрувався у 25 батальйон «Київська Русь» 54-ї ОМБр (3-я рота). Рішення про включення іноземців до складу батальйону приймав його комбат, підполковник Євген Лавров.

5 січня 2018 року прес-служба Грузинського легіону повідомила про конфлікт із новим командувачем 54-ї бригади Майстренком. У повідомленні йшлося про те, що 16 грудня 2017 року нібито підрозділ зазнав втрат у 11 осіб пораненими. Також повідомлялося, що бійці підрозділу вийшли зі складу 54-ї бригади, а трьох, що залишилися у складі бригади закликали не асоціювати надалі з Легіоном. Мамука Мамулашвілі заявив, що бійці Легіону вийшли зі складу 54-ї бригади ще 20 грудня. 6 січня 2018 року, командування 54-ї бригади зазначило, що окремого підрозділу під назвою "Грузинський легіон", у складі 54-ї ОМБр, ніколи не існувало.

Здавалося б бійці такого підрозділу мали б бути в авангарді тих людей, які вийшли на вулиці Тбілісі в останні тижні. Та все на що вистачило цих «патріотів» - кілька заяв в українській пресі:

Мамулашвілі Ушангі (Мамука) в інтерв’ю виданню «Обозреватель»

Росія проводить у Грузії тактику повзучої окупації. Не можна виключати появи на грузинських землях російських "зелених чоловічків".

"У Грузії відбувається повзуча окупація, і ця окупація буде активована. Думаю, російська сторона спробує якийсь військовий вплив", – повідомив Мамулашвілі. На його думку, протести у Тбілісі можна назвати "грузинським Майданом". "Протестні акції не припиняться, поки люди, винні у неадекватному використанні сили, не підуть у відставку. Або вся влада. Бо сьогодні у Грузії ми чітко бачимо проросійську владу", — наголосив він. "Сподіваюся, це не переросте у збройний конфлікт", – додав командир "Грузинського легіону". Мамулашвілі також різко розкритикував президента Грузії Саломе Зурабішвілі, назвавши її "проросійською". "Я її вважаю неадекватною людиною взагалі. Людей, які протестують проти окупації Росії, вона називає "п’ятою колоною", – заявив він.

Позиція зрозуміла. Втім чим нині займається сам «Грузинський легіон»? Чому вони мовлять з Києва і не їдуть захищати рідну країну Грузію? Ось кілька фрагментів їхньої буденності сьогодні.

  1. Червень 2017 року. Двоє осіб у формі з шевронами Грузинського легіону спровокували бійку біля гастроному по вулиці Кулібіна 2, внаслідок хуліганських дій постраждав громадянин Яхненко Ю.Л (гематоми на обличчі, забій лівих верхньої та нижньої кінцівок).
  2. 12 квітня 2019. Група осіб у військовій формі з шевронами Грузинського легіону напали на бійця добровольчого батальйону «Айдар» Науменко Ю.В. У постраждалого відібрали ніж та ключі від власного автомобіля, нанесли тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
  3. 27.02.2018. Унаслідок бійки між бійцями Грузинського легіону одному з них було нанесено тяжкі тілесні ушкодження (пробито легеню, поламано ребра). Після інциденту потерпілого, без надання медичної допомоги, було вивезено до лісу та покинуто напризволяще. Потерпілий звернувся до МВС, був шпиталізований, прооперований. Цього ж дня бійці Грузинського легіону викрали авто постраждалого у бійці бійця цього ж легіону. Дружина постраждалого викликала поліцію. Місцезнаходження автомобіля було встановлено біля входу у казарму Грузинського легіону.
  4. 20.02.2018. Під час обшуку у казармі Грузинського легіону було виявлено наркотичні засоби. (Канабіс рослинного походження).

Окрім хуліганства, відвертого рекету, участі у різних розбірках, члени так званого легіону навіть не приховують своїх злочинних дій. Вони організували саморобне виготовлення алкогольних напоїв і продають його просто рекламуючи на своїх сторінках у соцмережах. Очевидно, що таким патріотом бути безпечніше і зиску більше. То хтось грошей за чачу підкине, а то й від якогось політика замовлення буде когось по тероризувати. І ніхто не чіпає, бо завжди можна прикритися своїм бойовим минулим. І дарма, що воно тривало кілька місяців і успіхи на цій ниві були сумнівні. І зручно таким патріотам вигукувати гасла з-за рогу, аніж їхати додому і там разом зі справжніми грузинами відстоювати свою Батьківщину перед справжнім ворогом. Поки ж про справжні якості «грузинських легіонерів» краще за інших знають жителі Святошинського району Києва, якому вже понад 4 роки ці псевдо патріоти заважають нормально жити. 

ТОП новости

Вход