Вибори президента 2019: Зеленський лідирує з відривом, Гриценко та Тимошенко зміцнюють позиції

Вибори президента 2019: Зеленський лідирує з відривом, Гриценко та Тимошенко зміцнюють позиції

З 1 по 7 березня соціологічна група "Рейтинг" провела чергове опитування щодо майбутніх виборів президента в Україні.

Соціологи "Рейтингу" опитали 5000 осіб віком від 18 років за методом особистого формалізованого інтерв’ю. Так, згідно опублікованих даних рейтингу, лідером є Володимир Зеленський, з підтримкою у 24,7% тих, хто визначився та має намір голосувати. За ним, з результатом 18,3%, посідає Юлія Тимошенко,а третю – Петро Порошенко (16,8%). Об этом сообщает newsroom.in.ua со ссылкой на СМИ.

За Анатолія Гриценка віддають голоси 10,3% респондентів, за Юрія Бойка – 9,9%, за Олега Ляшка – 5,7%. За Ігоря Смешка проголосували б 3,3%, за Олександра Вілкула та Євгенія Мураєва – по 2,7%.

Згідно опитування свої позиції зміцнили Гриценко (з 7,7% до 10,3%) й Тимошенко (з 16,2% до 18,3%).

До речі, досі майже чверть не визначилися з вибором кандидата.

Найбільше непевних серед найбідніших виборців, опитаних, які зазвичай найактивніше голосують на виборах, респондентів старшого та середнього віку, більше серед жінок в центрі та на заході країни.

Зеленський має найміцніші електоральні позиції у південно-східних областях. У Києві та в центрі він конкурує з Тимошенко й Порошенком. Чинний президент має міцні позиції на Галичині та на заході.

Лідер "Батьківщини" має сильну підтримку у центрально-західних регіонах та півночі країни.

Найвищий рівень підтримки Гриценка – на Галичині, а Бойка – у південно-східних областях та особливо на Донбасі.

Зеленський – лідер симпатій серед респондентів, які голосуватимуть вперше (це майже кожен десятий виборець кандидата), а також серед респондентів, які не часто голосують на виборах.

Серед респондентів, які завжди голосують, артист ділить першість із Тимошенко та Порошенком, також у цій категорії мають відносно кращі позиції Гриценко та Бойко.

Рівень довіри до кандидатів у президенти такий: Зеленський – 43%, Тимошенко – 28%, Гриценко – 26%, Порошенко – 24%, Ляшко – 19%, Бойко – 18%. При цьому найвищий рівень недовіри мають Порошенко (69%) й Ляшко (71%).

Однак 22% опитаних вважають, що наступним президентом буде Порошенко. У перемогу Тимошенко вірять 20%, а Зеленського – 18%.

Помилка репрезентативності – не більше 1,5%.

Mukachevo.net

Джерело статті: “http://www.mukachevo.net/ua/news/view/482359”

ТОП новости

Вход